На сьогодні в Україні є кілька способів дізнатися, чи є у вас заборгованість з оплати послуг житлово-комунального господарства. 

Своєчасний контроль дозволить уникнути таких неприємностей, як нарахування пені за прострочення, а також конфіскація майна (в особливо важких випадках).

✅Найпростіший спосіб - Звернення до ЖЕКу або ОСББ 

Для того, щоб дізнатися, чи є заборгованість по комуналці, можна звернутися в свою житлово-експлуатаційну компанію (ЖЕК) або Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Для цього достатньо повідомити ПІБ платника та адресу

✅Перевірте стан рахунків в Інтернеті: Багато постачальників комунальних послуг надають можливість перевірити стан свого рахунку в Інтернеті на їх веб-сайтах або через мобільний додаток. Для цього вам зазвичай потрібно мати номер свого рахунку та інші особисті дані.

✅Зв'яжіться з постачальником: Якщо ви маєте питання щодо стану свого рахунку, зв'яжіться зі своїм постачальником комунальних послуг. Зазвичай на їх веб-сайтах є контактна інформація та номери телефонів для зв'язку з їх службою підтримки.

✅Перевірте розмір платежів: Перевірте розмір платежів за комунальні послуги та порівняйте їх зі своїми попередніми рахунками. Якщо суми різняться, то можливо сталася помилка в обчисленні рахунку або є підстави для подальшого розслідування.

✅Плануйте свої витрати: Плануйте свої витрати на комунальні послуги та зберігайте рахунки, щоб уникнути проблем з платежами у майбутньому.