Близько 70% новобудов в Україні можуть здати квартири в експлуатацію із затримкою більш ніж на 1 рік порівняно з початковими термінами. Переважно це об'єкти, які до початку повномасштабної війни були готові на 30-60%.

Ті новобудови, які до 24 лютого перебували на початкових стадіях будівництва, поки що "заморожені" на невизначений термін.

Найкращі справи в забудовників, у яких готовність об'єктів у лютому-2022 перевищувала 80%. Третина з них уже ввели будинки в експлуатацію, незважаючи на повномасштабну війну.

Проте чи у всіх регіонах така ситуація, адже тилові міста та області демонструють активність ринку новобудов саме через велику кількість ВПО та взагалі великий попит житла саме в західних та центральних регіонах країни. Розглянемо наступні пункти:

•    яка ситуація на будмайданчиках
•    наскільки роботи відстають від графіку
•    чи є проблеми з будматеріалами та будівельниками
•    як мінятимуться ціни на новобудови
•    які перспективи для себе бачать девелопери

Так, наприклад, з кінця березня була відновлена будівельна діяльність у Львові. 

В першу чергу визначили перелік об’єктів, готовність яких дозволяла завершити необхідні будівельні роботи для здачі їх в експлуатацію впродовж 3-4 місяців і саме там будівництво відновилося. 
Більше того, за час війни кілька черг у деяких львівських ЖК були введені в експлуатацію.

Але через ускладнення логістичних процесів постачання будівельних матеріалів, їх подорожчанням, інших обставин спричинених війною в країні, на деяких об’єктах забудовники були змушені скорегувати терміни здачі будинків. 

В кожному випадку ситуація розглядається і прораховується індивідуально, щоб зробити ці терміни мінімальними. Тож не все так погано, як може здатися на перший погляд.