Цього року суми внесків до бюджету за «зайві» квадратні метри можуть виявитися чималими. Виплати на користь держави доведеться сплатити власникам квартир площею, що перевищує 60 «квадратів», та власникам будинків площею понад 120 «квадратів». Сума податку може бути більшою за 5 000 гривень, якщо квартира вдвічі більша за «норму», та сягати 25 000 гривень для особливо великих квартир і будинків.

ВАЖЛИВО: «Додатковими» метрами вважаються ті, що виходять за межі 60 квадратних метрів для квартири та 120 квадратних метрів – для будинку.

Якщо ж площа квартири більша за 300 метрів квадратних або площа будинку перевищує 600 метрів квадратних, розмір податку буде фіксованим та становитиме 25 000 гривень.

СКІЛЬКИ ПЛАТИТИ?

Варто зазначити, що сума податку за квадратний метр встановлюється місцевою владою, хоча й не може перевищувати 1,5% (за «квадрат») від мінімальної зарплатні. Станом на 2023 рік цей відсоток від «мінімалки» становить 97,5 гривень. Тобто попри місце проживання, з українців не можуть стягнути понад 97,5 гривень за квадратний метр.

 

ПРИКЛАД РОЗРАХУНКУ

Розрахунок суми податків буде вестися за наступною формулою:

(120 м кв. – 60 м кв.) х 90 грн = 5 400 грн.

Таким чином, можна вирахувати, скільки податків доведеться сплатити в тому чи іншому разі.

 

Коли необхідно сплатити податок

Терміни сплати податків коментує Державна податкова служба. В податковій зазначили, що платіжки надходять за минулий рік, тобто цього року необхідно буде внести податок за 2022 рік. Власники житла з «додатковими квадратами» мають отримати платіжки до 1 липня цього року, або ж вони можуть самостійно звернутися до податкової для сплати. Від моменту отримання квитанції про сплату власник нерухомості має 60 днів на її погашення.

За житло, що має понаднормову площу, розташоване на окупованій території або в тих населених пунктах, де велися військові дії, його власник може не сплачувати податок 2023 року.