Не секрет, що ціна квадратних метрів в новобудовах в гривні помітно зросла.
Навіть попри низький попит (якій з лютого 2022 року впав майже на 95%), вартість нових квартир продовжить збільшуватись, при тому, що зараз нове житло коштує на 40-50% дорожче, ніж на початку цього року.
 
ЧОМУ ТАК?
 
В першу чергу, це наслідки нестачі фінансів в девелоперів, зростання собівартості, законодавчих нововведень та курсової різниці. Але це не стосується західних регіонів, де номіновані в валюті ціни зросли приблизно на 15-20% і продовжують збільшуватись.
 
24 лютого 2022 року ринок, де забудовники розраховували на приватних інвесторів та кредитні програми, був не просто зупинений, а подекуди зруйнований. Первинний ринок фактично будується з нової точки.
 
Сьогодні багато забудовників залишилися без коштів: немає ані інвесторів, ані банківського кредитування, як і жодних гарантій продажу в обставинах падіння купівельної спроможності.
Причина цього, за словами експертів, не лише війна, а й більш жорстке законодавство, яке впровадило обмеження для будівельних компаній у податкових «оптимізаціях», маніпуляціях з подвійним продажем та зловживаннях на будмайданчику (збільшення площі будівництва, зміна поверховості у проєктах тощо).
 
Зокрема, закон №2518 від 15 серпня 2022 року «Про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому» змушує забудовників реєструвати нові об'єкти в єдиному держреєстрі і чітко зазначати поверховість, кількість квартир, їхню площу.
 
В той самий час вторинний ринок демонструє певний підйом, особливо в центральних та західних регіонах країни. Передивится повний перелік актуальних пропозицій ви можете на нашому сайті - https://neryhome.com/