Податки – неодмінна частина будь-якої угоди. 
Здійснюючи операції з нерухомістю, потрібно бути готовим до того, що податки сплачуються в будь-якому разі. 

Хто за що платить при укладенні договору – це «внутрішня» домовленість сторін. Але здійснюються такі оплати все одно від вказаних у переліку нижче платників, визначених законом.

Якщо укладається договір купівлі-продажу квартири, витрати при цьому будуть складатися з податку при продажу нерухомості, державного мита, збору до Пенсійного фонду, послуг нотаріуса.

А тепер розмір кожного, враховуючи ставки, встановлені нормативно:

•    податок з доходів фізичних осіб (коротко «ПДФО») – 5%;
•    військовий збір – 1,5%;
•    держмито – 1%;
•    збір до Пенсійного фонду – 1%;
•    послуги нотаріуса – за домовленістю.

ПДФО, військовий збір сплачує продавець, держмито – за домовленістю між покупцем і продавцем, покупець – збір до Пенсійного фонду.

Важливо! Сума, від якої сплачується податок – це сума доходу, отриманого від продажу. Дохід визначається з огляду на  ціну, яка зазначена в договорі купівлі-продажу, тобто суми, яку покупець передає продавцеві за нерухоме майно, але не нижче оціночної вартості.

Увага! Не обкладається податком сума, якщо протягом року особа здійснює лише одну угоду з об’єктом нерухомості, яким володіє понад три роки.

Якщо особа отримала об’єкт нерухомості у спадок, умова щодо перебування майна у власності понад три роки в такому випадку не поширюється, тобто можна сміливо продавати одразу: податок при продажу нерухомості не сплачується.

Те ж саме стосується і оподаткування при продажу будинку. 
А знайти нерухомість мрії – ви можете на сайті https://neryhome.com/